Moğolistanlı kadınlardan akıllara durgunluk veren hırsızlık

Manavgat’ta bir alışveriş merkezinde bulunan mağazalardan deri mont ve kaban gibi maddi değeri yüksek kıyafetler çalan Moğolistanlı 2 kadın yakalandı.
Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin güvenlik kameralarından belirleyerek amansız bir takip sonucunda yakaladığı kadınların 5 adet mont çaldığı belirlendi.
Şüphelilerin, montları canlı telefon bağlantısıyla Moğolistandaki alıcıya gösterdiği, parasını internet üzerinden yatırdıktan sonra montu çaldığı öğrenildi.
Moğolistanlı kadınlar üzerlerinde ele geçirilen ve montların alarmlarını sökmekte kullandıkları aletin, dini inanışlarına göre büyü çıkarıcı olduğunu söylediler.
Toplam değeri 56 bin lira olan 55 adet mont çaldıkları mağaza yetkililerine teslim edilirken, Moğolistanlı kadınlar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.
Antalya-Alanya D-400 Karayolu Manavgat Çevreyolu üzerinde bulunan bir alışveriş merkezindeki mağazalarda yaşanan hırsızlık olayı Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerini harekete geçirdi.
Hırsızlık olayının yaşandığı mağazalar ve çevredeki kameraları izleyen ekipler, şüphelilerin olayın ardından kaçtıkları araç ile Manavgat istikametinden Antalya istikametine gittiğini belirledi. Şüphelilerin kaçtığı araç ile Asayiş Büro Amirliği ekipleri arasında yaşanan amansız takibin ardından araç Hocalar kavşağında durduruldu. 2 Moğol kadın ve 1 Türkün bulunduğu araçta yapılan aramada piyasa değeri 56 bin lira olan çoğunluğu deri mont olmak üzere 55 adet mont ve kaban ele geçirildi.
Şüphelilerin montları Alanya, Antalya Merkez ve Manavgat’ta bulunan mağazalardan çaldıkları belirlenirken malzemeler mağazalara teslim edildi. Şüphelilerden Moğolistan uyruklu Narumtaya Lkhagvas ve Mnkhzayg Zay isimli kadınlar emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken aracı kullanan Musa A. Adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
ALICI BEĞENDİKTEN SONRA ÇALIYORLAR
Şüphelilerin ifadelerinde mağazada beğendikleri montları ülkelerindeki müşterilerine internet üzerinden gösterdikleri, müşteriye etiket fiyatının üzerine % 50 ekleme yaparak sattıklarını, müşterinin hesaplarına parayı yatırdığı bilgisinin gelmesinin ardından montları çantalarına koyup, soyunma kabininde yanlarındaki alet ile alarmlarını söktükten sonra mağazadan ayrıldıkları belirlendi. Moğolistanlı kadınlar, montları çalmadıklarını, parasını ödeyerek aldıklarını söylerken mağaza yetkilileri ise montların çıkışının görülmediğini, olayın tüm ayrıntısıyla güvenlik kamerasında görüldüğünü dile getirdiler.
BÜYÜ BOZUCU
Diğer taraftan Moğolistanlı kadınlar, üzerlerinde ele geçirilen ve alarmı sökmeye yarayan aleti sormaları üzerine, bu aletin dini inanışlarına göre büyük çıkarma aleti olduğunu, bundan dolayı da yanlarında taşıdıklarını dile getirdiler.


Kaynak : https://www.haberci07.###/mogolistanli-kadinlardan-akillara-durgunluk-veren-hirsizlik/43126/
 
Üst